رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

مدیریت مطالب : جدید/ویرایش

نحوه دسترسی

شما می توانید برای ساخت مطلب جدید هز هر یک از دو روش زیر استفاده کنید یکی با کلیک بر روی آیکن 'افزودن مطلب جدید' در کنرل پنل و یا کلیک بر روی آیکن جدید در قسمت مدیریت مطالب . شما همچنین می توانید وارد صفحه ویرایش مطلب شوید با کلیک بر روی عنوان مطلب در قسمت مدیریت مطالب و یا انتخاب کردن مطلب و کلیک بر روی دکمه ویرایش . که هر دو روش یک کاربرد دارند .

توصیف

در این قسمت شما می توانید مطالب جدید ایجاد و یا مطالب موجود را ویرایش کنید . شما همچنین می توانید برای مطالب بخش و مجموعه انتخاب کنید چه منتشر شده و چه منتشر نشده باشد و این که مطالب باید در صفحه اصلی منتشر شوند یا خیر .

محتوای مطالب با استفاده از ویرایشگر پیشفرض جوملا در قسمت مدیریت مطالب : جدید/ویرایش ، ویرایش می شوند . که ویرایشگر پیشفرض جوملا TinyMCE نامیده می شود . تعدادپارامتر ها هم می تواند برای مطلب تنظیم شود . داده های متا هم همچنین می توانند وارد شوند .

addarticle1.jpg

طالاعات سر فصل

اطلاعات سر فصل برای مطلب را همان طور که در شکل زیر آمده وارد کنید :

addarticle2.jpg

• عنوان : عنوان برای مطلب. این می تواند در صفحه نمایش داده و یا نشود که بستگی به گزینه ای دارد که شما انتخاب می کنید .

• منتشر شده : انتشار یا عدم نمایش این مطلب . دکمه بلی یا خیر را برای انتخاب وضعیت انتشار مطلب انتخاب کنید .

• نام مستعار : نام داخلی آیتم معمولا شما می توانید این آیتم را خالی بگذارید و جوملا یک مقدار پیشفرض به آن می دهد . مقدار پیشفرض عنوان ویا نامی است که معمولا در آن به جای فاصله از دش استفاده می شود . شما همچنین می توانید به صورت دستی نام مستعار را وارد کنید نام مستعار باید شامل خلاصه حروف به انگلیسی باشد و استفاده از هیچ فضای خالی مجاز نمی باشد . به جای فضای خالی از (-) استفاده کنید . نام مستعار در آدرس URL استفاده میشود زمانی که SEF فعال باشد .

• نمایش در صفحه اول : دکمه بلی یا خیر را برای انتخاب اینکه مطلب در صفحه اول (اصلی) به نمایش در بیاید یا خیر انتخاب کنید .

• بخش : از منوی کشویی بخش مورد نظر برای مطلب را انتخاب کنید . توجه کنید که شما می توانید بدون مجموعه را برای بخش انتخاب کنید اگر شما نمی خواهید که مطلب به بخش یا مجموعه خاصی وابسته شود . این استفاده می شود برای مطالبی که به نمایش در می آیند در طرح بندی مطالب به عنوان محتوای ثابت یا استاتیک .

• مجموعه : از منوی کشویی بخش مورد نظر برای مطلب را انتخاب کنید . اگر شما بدون مجموعه را در قسمت بخش انتخاب کنید برای این قسمت نیز به صورت خودکار بدون مجموعه انتخاب می شود .

در قسمت سمت چپ بالای مطلب اطلاعاتی درباره مطلب به نمایش در می آید مانند شکل زیر :

addarticle3.jpg

• دکمه تنظیم مجدد : این دکمه را برای تغییر تعداد بازدید های مطلب یه صفر فشار دهید .

تصویر , قطع صفحه و دکمه ادامه مطلب

سه دکمه زیر که زیر صفحه ویرایشگر قرار دارند در شکل زیر به نمایش در آمده :

addarticle4.jpg

تصویر : این دکمه روش آسانی برای اضافه کردن تصویر به مطلب می باشد . تصاویر می توانند از فلدر 'images/stories' اضافه شوند ویا می توانند آپلود یا بارگزاری شوند . وقتی که دکمه تصویر را فشار میدهید یک صفحه باز شونده به شکل زیر باز می شود :

addarticle5.jpg

• دایرکتوری (پوشه ها) : پوشه یا دایرکتوری رایج در سرور هاست که پوشه 'images/stories' است . با استفاده از منوی کشویی پوشه زیر مجموعه را انتخاب کنید .

• بالا : یه دایرکتوری بالاتر حرکت می کند . توجه کنید که بالاترین پوشه یا دایرکتوری برای این کاربرد پوشه 'images/stories' است .و شما نمی توانید به دایرکتوری بالاتر حرکت یا بروید .

• درج : درج کردن عکس انتخاب شده . شما می توانید عکس تصویر مورد نظر را از داخل صفحه انتخاب کنید و بر روی دکمه درج کلیک کنید .

• انصراف : لغو عملیات و بستن صفحه .

• جستجو در ناحیه تصاویر کوچک : بر روی تصویر کوچک (بند انگشتی) کلیک کنید تا آن را انتخاب کنید شما می توانید با کلیک بر روی فلدر ها به زیر پوشه ها بروید .

• آدرس تصویر : بر روی تصاویر کوچک کلیک کنید و آدرس تصویر به صورت خودکار برای شما وارد می شود .

• توضیحات تصویر : توضیحات مربوط به تصویر را وارد کنید .

• عنوان تصویر : عنوانی برای تصویر انتخاب کنید . و این زمانی به نمایش در می آید که کاربر موس را بر روی تصویر برای چند ثانیه نگاه می دارد .

• عنوان : اگر این گزینه انتخاب شود عنوان تصاویر زیر آنها به نمایش در می آید .

• آغاز آپلود : زمانی که شما یک فایل را انتخاب کردید این دکمه را فشار دهید تا فایل شما را به داخل جوملا شما در فولدر 'images/stories' آپلود کند . زمانی که آپلو د فایل پایان یافت یک پیغام پایان آپلود به نمایش در می آید . تصویر کوچک عکس جدید هم اکنون در ناحیه تصاویر کوچک (بند انگشتی) به نمایش در می آید .

• قطع صفحه : این دکمه این امکان را به شما می دهد تا مطلب را در یک صفحه قطع کنید و آن را در چند صفحه به نمایش در بیاورید از این دکمه زمانی استفاده می شود که مطالب به صورت طرح بندی به نمایش در می آیند . و این برای مطالب طولانی به کار می رود . وقتی که این دکمه کلیک می شود یک صفحه باز شونده به شکل زیر باز می شود :

addarticle6.jpg

عنوان صفحه : عنوانی را برای نمایش برای صفحه جدید انتخاب کنید .

( برای مثال : صفحه دو )

o جدول نام های مستعار : گزینه انتخابی برای نمایش محتوای این صفحه در جدول .در مطالب چند صفحه ای جوملا , جدول محتوا برای صفحه به کاربران اجازه می دهد هر صفحه ای را انتخاب کنند . اگر این فیلد را خالی بگذارید عنوان صفحه استفاده خواهد شد . اگر شما یک عنوان متفاوت برای صفحه می خواهید آن را اینجا وارد کنید .

o درج قطع صفحه : این دکمه را فشار دهید تا به همراه فیلدهای پر شده این قطع صفحه به این صفحه اضافه شود . قطع صفحه به شکل یک خط خاکستری از عرض صفحه عبور و مطلب را قطع می کند . توجه کنید که قطع صفحه را نمی توانید ویرایش کنید . اگر نیاز دارید که فیلد های قطع صفحه را تغییر دهید بر روی مطلب درست بعد از قطع صفحه کلیک کنید سپس Backspace را فشار دهید تا قطع صفحه پاک شود سپس یک قطع صفحه جدید با اطالاعات مطلوب ایجاد کنید .

o ادامه مطلب ... : این دکمه ادامه مطلب ... را با قطع مطلب درج می کند . و این به صورت یک خط نقطه چین قرمز در میان مطلب به نمایش در می آید . اگر یک مطلب ادامه مطلب داشته باشد تنها نوشته های قبل از خط قطع صفحه خلاصه مطلب نامیده می شود که در ابتدا می آید در آینده اگرکاربر بر روی لینک ادامه مطلب کلیک کند یا تمام مطلب و یا فقط بخشی از مطلب که بعد از ادامه مطلب آمده به نمایش در می آید . که این بستگی دارد به تنظیمات پارامترهای خلاصه مطلب برای مطالب و تنظیمات کلی (سراسری) . ادامه مطلب به شما این اجازه را میدهد که فضای بیشتری در صفحه خود حفظ کنید با فقط به نمایش درآمدن خلاصه مطلب . توجه کنید که ادامه مطلب فقط در صفحه اصلی و یا طرح بندی به صورت بلاگ برای بخش و یا مجموعه به نمایش در می آید .

toggle editor : این دکمه از جوملای ۱/۵/۱۲ به بعد اضافه شد و کار آن غیر فعال کردن ادیتور بدون رفتن به تنظیمات کلی می باشد . یعنی برای غیر فعال کردن ادیتور نیازی نیست که به تنظیمات کلی برید و ادیتور را غیر فعال کنید ، می توانید با همین دکمه این کار را در سریع ترین حالت ممکن انجام بدهید !

پارامترها - مطلب

این بخش به شما اجازه میدهد که تنظیمات یا پارامتر های مربوط به مطلب که در شکل زیر به نمایش در آمده را وارد کنید :

addarticle8.jpg

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام

یه سوال داشتم

تو جوملا 2.5 در قسمت تنظیمات کلی/ تنظیمات متا/ ساختار ربات ها

ساختار ربوتها چی انتخاب بکنم/

kami_shabihe_farda_63@yahoo.com

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

به انجمن جومینا خوش آمدید (خوش آمدگویی مهمان به مهمان)

لطفا سوالتون رو در بخش مربوطه ( جومینا 2.5 ) مطرح کنید

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

اقاي تهراني ايا كامپوننت ديگري هم هست به جاي استفاده از كامپونن استاندارد جملا براي اينكه گزينه اضافي بتونيم روي تيتر قرار بديم؟يه سوتيتر بسازيم

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام به تمام دوستان

من
میخوام لینک یک مطلبی که تو قسمت مدیریت مطالب وجود داره (اما هیچ جای
سایت نیست فقط منتشر شدست)رو روی عکس قرار بدم که هروقط روی عکس کلیک کردن
اون مطلب نمایش داده بشه از چند نفر پرسیدم میگن این مطلب رو روی صفحه اول
منتشر کن بعد لینکشو بگیر بعد غیر فعالش کن اما وقطی که روی صفحه اول
میزارم لینکی نداره که میشه بگید برای این کار باید چیکار کنم؟

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام


جوملاتون چه نسخه ای هست؟


از طریق  پارامترها یا گزینه های مطلب در منوی اصلی یا خود مطلب، عنوان مطلب رو لینک دار کنید


 


شاد باشید


به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.


×
×
  • افزودن...