رفتن به مطلب
سامان آخته

قرار دادن ماژول درون محتوا

پست های پیشنهاد شده

یک آموزش بسیار کاربردی و کمیاب

امروز آموزشی رو خدمت شما ارائه میدیم که با وجود اینکه بسیار کاربردی هست ولی تا به حال جایی ندیدم روش بحث شده باشه:

در این مبحث میخواهیم روش قرار دادن یک ماژول رو درون مطلب بدون نیاز به ادیت قالب آموزش بدیم:

همونطور که مستحضرید برای نمایش ماژول در سایت بر خلاف پلاگین نیازمند موقعیت هستیم یعنی موقعیتی که در قالب وجود داشته باشد اما بسیاری از مواقع ما نیاز به نمایش یک ماژول در درون محتوا داریم که از موقعیت خبری نیست و نمیتوان مانند پلاگین ماژول را فرا خواند، راه حل چیست؟!

مراحل کار:

1- یک کپی از ماژولی که قصد دارید در متن استفاده کنید تهیه میکنید:

از منوی بالا >> منوی گسترشها >>> مدیریت ماژولها >>> ماژول مورد نظر رو انتخاب میکنید و یک کپی ازش تهیه میکنید.

2- در این مرحله بر روی نام ماژولی که تهیه کردیم کلیک میکنیم و وارد تنظیمات مآژول میشیم و در قسمتی که باید موقعیت قرار گرفتن ماژول رو مشخص کنیم یعنی پارامتر "موقیعیت" یک باکس متغییر وجود دارد که امکان بالا بردن و پایین حرکت دادن متغییر موقعیت را داراست اما علاوه بر این یک قابلیت بسیار مفید نیز وجود دارد و آن اینکه شما میتوانید نام موقعیت مورد نظرتان را در این مکان تایپ کنید!

خوب حالا در این قسمت کلیک میکنید ونامی دلخواه را تایپ میکنید مثلا "test" توجه داشته باشید این موقعیت نباید در موقعیتهای قالب موجود باشید.

3- در این مرحله به بخش مدیریت پلاگینها میریم و به دنبال پلاگینی با نام : "Content - Load Module" میگردیم ، این پلاگین را باز میکنیم و در تنظیمات مربوطه در بخش پارامترهای پلاگین >> استایل را بر روی "No wrapping - raw output" و یا به فارسی : " بدون پوشش - خروجی خام " قرار میدید.تغییرات را ذخیره میکنید و خارج میشوید.

4- حال در قسمت مدیریت مطالب به ویرایش مطلبی میرید که ماژول رو میخواید توش قرار بدید در هر قسمت از مطلب که مایلید ماژول نمایش داده شود تایپ میکنید: {loadposition module} و باید به جای کلمه "module" موقعیتی که در مرحله" 2 " تایپ کردیم را قرار دهیم که در این مثال اینگونه میشود : {loadposition test}.

چند نکته:

1 - اطمینان حاصل کنید که ماژول و پلاگین و مطلب مربوطه منتشر شده باشند.

2 - از نامگذاری موقعیت به نامهای استاندارد مثل left , right , user1 و ... خوداری کنید چون باعث میشود تمام ماژولهای موجود در این موقعیتها در مطلب شما لود شود.

بدین ترتیب میتوانید هر ماژول را در هر مطلبی که مایلید منتشر کنید .

منبع : ويكي

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

در مورد بحث نشده چون راه خیلی ساده تری برای این کار وجود دارد . جوملا یک پلاگین دارد به نام module anywhere که محصول شرکت ninja هم میباشد با این پلاگین براحتی میشه درون متن یک ماژوا را قرار داد

لینک به ارسال

باز هم سلام به انجمن جومینا

پلاگین فوق را کسی سراغ داره که فارسی باشه و نحوه استفاده از اون رو؟

لینک به ارسال

علیرضا جان همون افزونه ای که بهتون در تاپیک قبلی معرفی کردم همین کار را انجام میدهد.و زیاد نیازی به فارسی سازی ندارد و بعد از نصب یک دکمه به ادیتور اضافه میشود و هروقت خواستید مطلبی اضافه کنید با کلیک بر روی اون دکمه که اضافه کردن مازول است ماژول خودتون رو درون مطلب قرار میدهید.

لینک به ارسال

علیرضا جان همون افزونه ای که بهتون در تاپیک قبلی معرفی کردم همین کار را انجام میدهد.و زیاد نیازی به فارسی سازی ندارد و بعد از نصب یک دکمه به ادیتور اضافه میشود و هروقت خواستید مطلبی اضافه کنید با کلیک بر روی اون دکمه که اضافه کردن مازول است ماژول خودتون رو درون مطلب قرار میدهید.

ميشه اينجا بزاريد اين افزونه رو ؟ اسمش چيه ؟

لینک به ارسال

از لينك زير دانلود كنيد!

http://joomina.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=65&Itemid=

براي درخواست هاي خود لطفا در انجمن درخواست ها تاپيك بزنيد!

لینک به ارسال

ماژولی که لینکش رو دادید من دانلود کردم اما تو جوملا 1.7 با این خطا روبرو می شم :

Fatal error: Call to undefined method JLanguage::_load() in D:\xampp\htdocs\Sinatech\administrator\components\com_nonumber-installer-uninstallme\installer.php on line 26

کسی می دونه چرا ؟

آیا برای جوملا 1.5 هست ؟ اگر بله نسخه 1.7 رو کسی داره ؟

لینک به ارسال

سلام

این افزونه برای جوملا 1.5 هست

خود جوملا 1.7 امکان قرار دادن ماژول در مطلب رو دارد.

در پناه حق...

لینک به ارسال

با کدوم ادیتور میشه این کار رو کرد ؟

من راهکاری که آقای سامان آخته در بالا گفت رو هم اجرا کردم ، یک slidesow در بنرم داشتم که یک کپی در یک موقعیت خود تعریف ازش ایجاد کردم و در زیر بنرم در درون محتوای ( مقاله ) با اون دستوری که دادن استفاده کردم ، بنرم غیر فعال شد و خود این ماژول جدید هم درست کار نمی کرد ، انگار که در عملکردشون تداخلی ایجاد شده و مجبور شدم برش دارم و در جوملا 1.7 از دو مدل ادیتور پیشرفته استفاده می کنم که امکان قرار دادن ماژول رو ندارند

لینک به ارسال

با سلام

افزونه Modules Anywhere سازگار با جوملا 1.5 و 1.7

این افزونه پس از نصب یک دکمه به ویرایشگر شما اضافه میکند

در حال حاضر آخرین ورژن این افزونه 1.13.3 میباشد

لینک دانلود در سایت سازنده قیلطر میباشد . فایل را در آپلودسنتر جومینــــــــا براتون قرار دادم

افزونه در سایت رسمی جوملا

افزونه در سایت سازنده

دانلود از سرور جومینــــــــا

موفق و پیروز باشید

یا حق

:64 (17):

لینک به ارسال

ممنونم خیلی خوب شد

فقط یه مورد اینکه می دونید چرا من از یه ماژول slide show استفاده می کنم بنرم که اون هم اسلاید شو هست به هم می ریزه ؟

حتی از اون بنرم کپی گرفتم تو مدیریت ماژول ولی باز هم فایده نداشت

لینک به ارسال

سلام

شاید موقعیت قالب مشکل داره

شایدم دو تا افزونه با هم تداخل دارن

لطفا آدرس سایتتون رو بدید تا بررسی بشه

لینک به ارسال

یک آموزش بسیار کاربردی و کمیاب

امروز آموزشی رو خدمت شما ارائه میدیم که با وجود اینکه بسیار کاربردی هست ولی تا به حال جایی ندیدم روش بحث شده باشه:

در این مبحث میخواهیم روش قرار دادن یک ماژول رو درون مطلب بدون نیاز به ادیت قالب آموزش بدیم:

همونطور که مستحضرید برای نمایش ماژول در سایت بر خلاف پلاگین نیازمند موقعیت هستیم یعنی موقعیتی که در قالب وجود داشته باشد اما بسیاری از مواقع ما نیاز به نمایش یک ماژول در درون محتوا داریم که از موقعیت خبری نیست و نمیتوان مانند پلاگین ماژول را فرا خواند، راه حل چیست؟!

مراحل کار:

1- یک کپی از ماژولی که قصد دارید در متن استفاده کنید تهیه میکنید:

از منوی بالا >> منوی گسترشها >>> مدیریت ماژولها >>> ماژول مورد نظر رو انتخاب میکنید و یک کپی ازش تهیه میکنید.

2- در این مرحله بر روی نام ماژولی که تهیه کردیم کلیک میکنیم و وارد تنظیمات مآژول میشیم و در قسمتی که باید موقعیت قرار گرفتن ماژول رو مشخص کنیم یعنی پارامتر "موقیعیت" یک باکس متغییر وجود دارد که امکان بالا بردن و پایین حرکت دادن متغییر موقعیت را داراست اما علاوه بر این یک قابلیت بسیار مفید نیز وجود دارد و آن اینکه شما میتوانید نام موقعیت مورد نظرتان را در این مکان تایپ کنید!

خوب حالا در این قسمت کلیک میکنید ونامی دلخواه را تایپ میکنید مثلا "test" توجه داشته باشید این موقعیت نباید در موقعیتهای قالب موجود باشید.

3- در این مرحله به بخش مدیریت پلاگینها میریم و به دنبال پلاگینی با نام : "Content - Load Module" میگردیم ، این پلاگین را باز میکنیم و در تنظیمات مربوطه در بخش پارامترهای پلاگین >> استایل را بر روی "No wrapping - raw output" و یا به فارسی : " بدون پوشش - خروجی خام " قرار میدید.تغییرات را ذخیره میکنید و خارج میشوید.

4- حال در قسمت مدیریت مطالب به ویرایش مطلبی میرید که ماژول رو میخواید توش قرار بدید در هر قسمت از مطلب که مایلید ماژول نمایش داده شود تایپ میکنید: {loadposition module} و باید به جای کلمه "module" موقعیتی که در مرحله" 2 " تایپ کردیم را قرار دهیم که در این مثال اینگونه میشود : {loadposition test}.

چند نکته:

1 - اطمینان حاصل کنید که ماژول و پلاگین و مطلب مربوطه منتشر شده باشند.

2 - از نامگذاری موقعیت به نامهای استاندارد مثل left , right , user1 و ... خوداری کنید چون باعث میشود تمام ماژولهای موجود در این موقعیتها در مطلب شما لود شود.

بدین ترتیب میتوانید هر ماژول را در هر مطلبی که مایلید منتشر کنید .

منبع : ويكي

اقا دستت درد نکنه خیلی به درد من خورد.... فقط یه چیز دیگه اگه بخوام بخش contento  به دو قسمت تقسیم کنم و در هر دو تاش مظالب بذارم باید چیکار کنم http://xalxal.khalkhalzar.com/      این سایت در درست طراحی منه.... میوخام مثل این سایت باشهhttp://www.savalankhabar.ir/

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...