رفتن به مطلب
sadaf3d

تحویل مدیریت سایت به صورت محدود

پست های پیشنهاد شده

سلام به همه دوستان خوب جومینا.

من میخام مدیریت سایتم رو به سفارش دهنده سایت بسپارم اما نمیخوام کل مدیریت رو بسپارم.یعنی یه مدیر داشته باشم که به همه کامپوننت ها و ماژول ها دسترسی نداشته باشه و فقط اونایی که مدیر اصلی سایت میخاد فقط بتونه ببینه.یعنی اگه مدیر اصلی سایت نخواد (مدیر جز) ، قسمت راهنما تو بک اند سایت یا همون پنل مدیریت جوملا رو نشون بده.یا از بین کامپوننتها و ماژولها فقط بعضی هاشو بتونه تغییر بده.برای این کار رو بتونم بکنم باید چیکار کنم؟

ممنون

البته من اینو Admin-User-Access (free) پیدا کردم ولی برای جوملا 1.5 هست برای 2.5 چیزی وجود داره یا از توی خودش راهی داره؟

بازم ممنون

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

شما می تونید هم از افزونه استفاده کنید هم از امکانات خود جوملا 2.5

کافیه گروه کاربری جدیدی ایجاد کنید و برای دسترسی به بخش های مختلف محدودیت بگذارید

یا علی

لینک به ارسال

سلام

کافیه گروه کاربری جدیدی ایجاد کنید و برای دسترسی به بخش های مختلف محدودیت بگذارید

یا علی

ممنون از پاسختون اما یبار دیگه تاکید میکنم من این کار رو میخام توی بک اند سایت انجام بدم.یعنی فرضا توی بک اند سایت منوی راهنما یا منوی کامپوننت ها یا اصلا بعضی از ماژولها برای مدیر جز، نمایش داده نشه یا اگه نمایش داده میشه قابل ویرایش نباشه.

ممنون از کمکتون.منتظر پاسختون هستم

لینک به ارسال

سلام

یا علی

ممنون از پاسختون اما یبار دیگه تاکید میکنم من این کار رو میخام توی بک اند سایت انجام بدم.یعنی فرضا توی بک اند سایت منوی راهنما یا منوی کامپوننت ها یا اصلا بعضی از ماژولها برای مدیر جز، نمایش داده نشه یا اگه نمایش داده میشه قابل ویرایش نباشه.

ممنون از کمکتون.منتظر پاسختون هستم

سلام دوست عزیز آًقای دفاعی که فرمودند جوملا 2.5 این امکانات رو داره و اګر بعد از ګروه بندی و سطح بندی کاربران به هر کامپوننت یا هر بخش که مراجعه کنید یه کلید ابشن وجود داره و میتونی از اون سطح دسترسی ها رو کنترل کنی اګر جایی هم کلید اپشن نداشت می تونی با یه کد کوچیک اضافه کنید

موفق باشید دوست عزیز

لینک به ارسال

من میخوام که مدیر سایت حق انتخاب قالب رو نداشته باشه

ولی ظاهرا این امکان وجود نداره

میتونید راهنمایی کنید؟

لینک به ارسال

من خودم که این تاپیک رو شروع کردم جواب خودم رو با کمکی که دوستان دادند پیدا کردم اما ظاهرا جواب شما با قوانین جوملا و open source مغایره.البته جوابی که من بلدم.در پیام خصوصی میتونم کمک کنم.

لینک به ارسال

با سلام

من خودم که این تاپیک رو شروع کردم جواب خودم رو با کمکی که دوستان دادند پیدا کردم اما ظاهرا جواب شما با قوانین جوملا و open source مغایره.البته جوابی که من بلدم.در پیام خصوصی میتونم کمک کنم.

دوست عزیز ، شما اگر پاسخ سوال را میدانید خب همین جا مطرح کنید . محدود کردن دسترسی برای هر کس دلایل خاص خودش رو داره . اینکه دیگه خلاف قوانین محسوب نمیشه !!

من میخوام که مدیر سایت حق انتخاب قالب رو نداشته باشه

ولی ظاهرا این امکان وجود نداره

میتونید راهنمایی کنید؟

در مدیریت قالبها دکمه تنظیمات را بزنید در سربرگ سطوح دسترسی برای گروه موردنظرتون گزینه مدیریت را غیرمجاز کنید

در اینصورت کلا" به قسمت مدیریت قالبها دسترسی نخواهد داشت

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

منظورم اون قسمت نبود

مدیر در قسمت ویرایش مشخصات میتواند قالب مدیریت را انتخاب کند

لینک به ارسال

با سلام

در این مورد فقط برای یک فرد خاص نمیشه کاری کرد با تغییر زیر محدودیت بصورت کلی اعمال میشه

کافیه فایل administrator/components/com_admin/models/forms/profile.xml را باز کنید و کد زیر را از آن حذف یا کامنت کنید

<field name="admin_style" type="templatestyle"
    client="administrator"
    description="COM_ADMIN_USER_FIELD_BACKEND_TEMPLATE_DESC"
    label="COM_ADMIN_USER_FIELD_BACKEND_TEMPLATE_LABEL"
>
    <option value="">JOPTION_USE_DEFAULT</option>
</field>

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

با سلام.

من میخوام بدونم چطور میتونم سطح کاربری  برنامه نویسم را که خودش را به عنوان مدیریت کل معرفی کرده و الان هم پیداش نمیکنم ببندم یا عوض کنم؟

در ضمن واسه انجام کارهای برنامه نویسی سایتم به یک برنامه نویس که به صورت موردی کارهای سایت را انجام بده نیاز دارم.

اگر امکانش هست یه توضیح مختصر در رابظه با گروه ها و سطوح دسترسی کاربران بدید.

میخوام بدونم کارفرما باید چه سطح دسترسی و برنامه نویس چه سوح دسترسی از سایت را داشته باشه؟

لینک به ارسال

سلام

معمولا شما به عنوان کارفرما باید به تمامی موارد دسترسی داشته باشید بجز مواردی که برنامه نویس صلاح نمیدونه و معمولا مواردی رو صلاح نمیدونه که الا به شما ربطی نداره و مربوط به برنامه نویس هست، ولی شما باید به موارد کامل مدیریت دسترسی داشته باشید

برای تغییر سطوح دسترسی باید از طریق هاست عمل کنید، قبل از هر تغییری پشتیبان داشته باشید

لینک به ارسال

سلام

معمولا شما به عنوان کارفرما باید به تمامی موارد دسترسی داشته باشید بجز مواردی که برنامه نویس صلاح نمیدونه و معمولا مواردی رو صلاح نمیدونه که الا به شما ربطی نداره و مربوط به برنامه نویس هست، ولی شما باید به موارد کامل مدیریت دسترسی داشته باشید

برای تغییر سطوح دسترسی باید از طریق هاست عمل کنید، قبل از هر تغییری پشتیبان داشته باشید

تشکر، منظورتون از پشتیبان چیه؟

و فرض بفرمایید اگر بین کارفرما و برنامه نویس مشکلی پیش بیاد چطور میشه برنامه نویس را خلعیت نمود و دسترسی ایشان را قطع نمود؟

در کل میخوام بدونم چطور میشه کارفرما یک پله بالاتر از برنامه نوس باشه؟

لینک به ارسال

سلام

منظورم این بود برای تغییرات اگر حودتون وارد نیستید یا از یک فرد متخصص کمک بگیرید و یا اینکه از اطلاعاتتون پشتیبان تهیه کنید.

اینکه چه کسی بالاتر باشه این ور باید اول کار مشخص کنید، ولی اگر میخوایید برای اینده به مشکل نخوردید و در صورت نبودن پیمانکار نیز شما دسترسی کامل رو به همه چی داشته باشید اینه که حداقل اطلاعات هاستی که سایت در اون آپلود شده رو در اختیار داشته باشید تا در صورت نیاز، پیمانکار دیگه ای بتونه تغییرات لازم رو برای شما ایجاد کنه

لینک به ارسال

سلام

منظورم این بود برای تغییرات اگر حودتون وارد نیستید یا از یک فرد متخصص کمک بگیرید و یا اینکه از اطلاعاتتون پشتیبان تهیه کنید.

اینکه چه کسی بالاتر باشه این ور باید اول کار مشخص کنید، ولی اگر میخوایید برای اینده به مشکل نخوردید و در صورت نبودن پیمانکار نیز شما دسترسی کامل رو به همه چی داشته باشید اینه که حداقل اطلاعات هاستی که سایت در اون آپلود شده رو در اختیار داشته باشید تا در صورت نیاز، پیمانکار دیگه ای بتونه تغییرات لازم رو برای شما ایجاد کنه

اوکی. یعنی از طریق هاست میتونم وضعیت مدیریت کل در برنامه جوملا 2.5  که برنامه نویسم باشه را تغییر بدم و خودم که کارفرما هستم را به عنوان مدیریت کل قرار بدم

لینک به ارسال

بله

ولی آیا کاربری شما مدیریت کل نیست؟

خیر من در گروه مدیر هستم ولی برنامه نویس من مدیریت کل

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)

شما برید به کنترل پنل بخش phpmyadmin جدول users

اینجا username برنامه نویسو پیدا کنید id شو بردارید.

یوزرنیم خودتون رو هم پیدا کنید id شو بر دارید.

برید به جدول user_usergroup_map تو فیلد user_id آیدی برنامه نویسو پیدا کنید در صورتی که user_group ش 8 باشه

حالا user_id شو تغییر بدید به آیدی خودتون

تبریک میگم حالا جاتون عوض شد

شما مدیر کل و او مدیر هست

اگر خواستید میتونید از مدیریت جوملاتون حذفش کنید ولی اون نمیتونه شما رو حذف کنه

در ضمن در صورتی که خودتون نتونستید می تونید دسترسی بدید براتون اینکارو انجام بدم.

ویرایش شده توسط رضا قاسمی

لینک به ارسال

شما برید به کنترل پنل بخش phpmyadmin جدول users

اینجا username برنامه نویسو پیدا کنید id شو بردارید.

یوزرنیم خودتون رو هم پیدا کنید id شو بر دارید.

برید به جدول user_usergroup_map تو فیلد user_id آیدی برنامه نویسو پیدا کنید در صورتی که user_group ش 8 باشه

حالا user_id شو تغییر بدید به آیدی خودتون

تبریک میگم حالا جاتون عوض شد

شما مدیر کل و او مدیر هست

اگر خواستید میتونید از مدیریت جوملاتون حذفش کنید ولی اون نمیتونه شما رو حذف کنه

در ضمن در صورتی که خودتون نتونستید می تونید دسترسی بدید براتون اینکارو انجام بدم.

دقیقا یوزرش 8 هست و بالاترین دسترسی را داره و واسه همین قابلیت ویرایش را نداره.

لینک به ارسال

خوب پس تغییر دادید دسترسی تونو؟

نه. فعلا برنامه نویس ندارم. خودم هم خیلی آشنایی ندارم. میخوام DVDآموزشی جوملا را بگیرم. میتونه کمک خوبی باشه؟

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...