رفتن به مطلب
امیررضاتهرانی

کتاب آموزشی جوملا 2.5 - دایره المعارف جوملا

پست های پیشنهاد شده

joomla25.png
معتقدم برای هر کاری باید از قدرتمند ترین نیرویی که هستی بخش بلند مرتبه در نهاد انسان قرار داده است بهره جست و آن نیرو چیزی جز عشق و علاقه نیست . این کتاب تماماً با اتکا به همین نیرو نگارش یافته است تا چراغی باشد در پیش روی کسانی که علاقمندند تا در راه شیرین طراحی وب سایت های مبتنی بر جوملا گام بردارند.

جوملا یک هسته مدیریت محتوا است که با امکانات بینظیری که دارد ایجاد وب سایت های پویا را از امری ناممکن و سخت به پدیده ای سهل و آسان تبدیل نموده به کمک این سیستم مدیریت محتوا که بی شک میتوان وجود آن را پدیده ای در دنیای طراحان وب سایت های اینترنتی نامید شما لذت خلق نمودن صفحات وب دلخواه خود را خواهید چشید .

گروه جومینا از یک رو به عنوان اولین پشتیبان و منتشر کننده جوملا 2.5 در ایران و در راستای استقبال بی نظیری که کاربران و طراحان وب سایت های جوملایی از این نسخه نمودند و از روی دیگر به دلیل عدم وجود یک منبع کامل و معتبر آموزشی ، خود را مصمم به انتشار کتابی گرفت که این نقیصه را جبران نماید . کتابی که اینک پیش رو دارید نتیجه همین تصمیم است.

در توسعه این سیستم از بدو امر تا بحال اشخاص زیادی دخیل بوده اند که بدون وجود آن ها نه گروه جومینایی بود و نه اشخاص دیگری که بخواهند در راستای توسعه این سیستم گام بر دارند . همین جا دست تمامی این اشخاص را به گرمی می فشارم .

در مبحث آموزش جوملا 2 رویکرد کلی وجود دارد:

آموزش راهبری سیستم : آموزشی است که شخص آموزش گیرنده تنها کار با یک سایت جوملایی را میاموزد.

آموزش طراحی سیستم : آموزشی است که علاوه بر یادگیری کار با سیستم ،خود شخص قادر خواهد بود تا اقدام به طراحی سایت بنماید.

رویکردی که من در نگارش این کتاب انتخاب نمودم رویکرد دوم است و سعی من در این کتاب آن بوده است که با مطالعه این کتاب شما طراحی سایت را فرابگیرید و تنها به آموزش های راهبری اکتفا ننموده ام . بر اساس تجربه ای که از تدریس در کلاس های آموزشی جومینا داشته ام در نگارش این کتاب سعی نمودم انسجام مطالب بخوبی
حفظ گردد اما برای آنکه بتوانید از کلیه مطالب کتاب استفاده نمایید میباید آن را از ابتدا تا انتها بخوانید چرا که بسیاری از قسمت ها هستند که وابسته به سایر بخش ها میباشند و ابتدا شما میباید آن بخش ها را مطالعه نموده باشید تا بتوانید مفاهیم آن قسمت را درک نمایید.

همین جا ، جا دارد تا از خانم مهندس پریدار مدیریت مجتمع فني آموزشي پریدار تهران که زحمت ویراستاری و تصحیح جملات کتاب را کشیده اند کمال تشکر را بنمایم و همچنین از برادر عزیزم آقایان حسینی پارسا مدیریت گروه توسعه افزونه جومینا که برای ادامه این کتاب مشوق های اصلی من بوده اند نیز سپاسگزاری نمایم . در این چند سالی که مشغول یادگیری و آموزش این سیستم مدیریت محتوا هستم افرادی زیادی بوده اند که از هر کدام مطلبی را آموخته ام ، قدردان این عزیزان نیز هستم و برایشان آرزوی توفیق مینمایم .

تک تک کلمات این کتاب با عشق و علاقه به نگارش در آمده است و امیدواریم که با انتشار این کتاب توانسته باشیم گامی دیگر در راستای توسعه دانش طراحی وب سایت های مبتنی بر جوملا در کشور عزیزمان برداریم و به شما لذت طراحی یک سایت را هدیه نماییم .

تعداد صفحات : 314 صفحه

با تشکر

امیررضا تهرانی

مدیریت گروه طراحان وب جومینا

تیر ماه 1391

لینک دانلود :
برای دانلود کلیک کنید

DVD آموزشی همین کتاب

learnbox.png

DVD آموزشی جوملا ، طراحی . راهبری سایت مجموعه ای کامل متشکل از 7 قسمت
میباشد که شما را از ابتدا با فرآیند طراحی سایت بر مبنای جوملا آشنا
نموده و تمامی نکات را تشریح مینماید در آخر نیز یک پروژه عملی انجام میشود
تا آنجه آموزش داده شده است به صورت عملی برای بینندگان مشخص شود

آنجه در این آموزش خواهید آموخت:

نحوه نصب هسته
تنظیمات اولیه
کار با افزونه ها شامل (کامپوننت ها - ماژول ها و پلاگین ها)
کار با منو ها
انواع قالب و نحوه نصب آن

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

امیر عزیز

این یک توفیق بزرگ برای جوملا 2.5 ایرانیست. این منبع می تواند کمک شایانی به توسعه ی جوملا در میان ایرانیان و دیگر ملت های پارسی زبان داشته باشد.

این کتاب آنقدر کامل و گویاست که اگر با دقت و کامل مطالعه شود، به قطع کمترین پرسشی را در باب مدیریت جوملا در ذهن مخاطب آن باقی نمی گذارد.

من از ابتدا شاهد زحمات و تلاش بی وقفه ی شما در آماده سازی این منبع بودم و تاسف می خورم که چرا نتونستم نقشی جدی تر در آماده سازی این منبع داشته باشم.

به شخصه و به نوبه ی خودم دست مریزاد می گم و تلاشت رو ارج می نهم. به نظر من شما کار خودت رو در جوملا ی پارسی انجام دادی و اگر همین امروز هم جوملا رو کنار بگذاری، اسمت همچنان در جوملای پارسی خواهد درخشید.

توفیق قرین راهتان

ارادتمند، حسینی پارسا

لینک به ارسال

ممنونم ازت اقا امیر گل!

واقعا گل کاشتی!

ایشالله که روز به روز پیشرفتت بیشتر و بالاتر باشه و افزونه های رو قرارا بدی که توی هیچ انجمنی نباشه!

خدا قوت امیر جان!

خیلی خوب و قشنگ توضیح دادی!

موفق باشی:002::002::002::002:

لینک به ارسال

سلام

ضمن تشکر و خدا قوت فراوان این اتفاق خوب تو تاریج جوملای ایران رو به همه جوملا کاران عزیز ایرانی تبریک میگم

جومینا یکبار دیگه نشون داد که در زمینه جوملا بهترین ها رو ارائه میده

و اینست قدرت جومینا

اما

.

.

.

.

الوعده وفا

اقای تهرانی گفتی هر کی حدس بزنه جایزه میدی بهش

من اینجا http://forum.joomina.ir/thread-14904-post-78380.html#pid78380

اینو گفته بودم که کتابه

خودم فک می کنم یه فریم ورک باشه برای طراحی قالب

اگر این نباشه حتما یه بسته آموزشیه حالا یا کتابه یا سی دی

پس لطفا بغیر از این کتاب فوق العاده جایزه ما فراموش نشه:D;P

البته اینم بگم که خوبی این تاپیک این بود که نیازهای اساسی طراحان جوملا کار مشخص شد

خیلیا دنبال اموزش کامل طراحی قالب و تبدیل از پی اس دی به جوملا اونم بطور کامل هستن

ایشالا هدیه بعدی این باشه

براتون مثل همیشه آروزی بهترین ها رو دارم

یا علی مدد

:002:

لینک به ارسال

از لطف دوستان ممنون ، گرچه سعی کردیم کار بی نقصی را منتشر کنیم اما حتما نواقصی وجود خواهد داشت که خوشحال میشیم مارا مطلع نمایید

لینک به ارسال

از لطف دوستان ممنون ، گرچه سعی کردیم کار بی نقصی را منتشر کنیم اما حتما نواقصی وجود خواهد داشت که خوشحال میشیم مارا مطلع نمایید

با سلام.

ممنون از زحمات شما و همکاران در سات جومینا.

میخواستم بدونم این پیغام که هنگام دانلود کتاب میده و مانع دانلود میشه چیه:

کاربر محترم شما 2 دانلود داشته اید

لذا مجاز به دانلود تعداد بیشتری از افزونه های نیستید

خوشحال میشویم فردا در خدمت شما باشیم

1391-05-01 05:05

در حالی که من اصلا امروز دانلود نداشتم که حالا بشه دوبار!!!

منون میشم راهنمایی کنید.

با تشکر

لینک به ارسال

سلام ممنون از زحماتتون

اقای تهرانی من هنوز نتونستم دانلود کنم

روی دانلود کلیک میکنم اما صفحه همین طور لود میشه و چیزی دانلود نمیشه و بعد به یه ادرس دیگه میره لطفا بررسی کنید

ارادتمند

http://lh.rs/FJ6WlY3rAhYP

لینک به ارسال

با سلام

من هم نتونستم دانلود کنم، اخطار:

کاربر محترم شما 2 دانلود داشته اید

لذا مجاز به دانلود تعداد بیشتری از افزونه های نیستید

خوشحال میشویم فردا در خدمت شما باشیم

با سپاس

لینک به ارسال
سلام ممنون از زحماتتون

روی دانلود کلیک میکنم اما صفحه همین طور لود میشه و چیزی دانلود نمیشه و بعد به یه ادرس دیگه میره لطفا بررسی کنید

ارادتمند

؟؟؟ خوب تیکش را بزنید و دکمه دانلود را فشار دهید . همین

لینک به ارسال

امیر جون دستت طلا!

الان دانلود کردم و هیچ مشکلی نداشت!

به همه پیشنهاد میکنم دانلود کنن چون خیلی ساده و روان توضیح داده!

من خودم الان که میخونم بعضی از چیزها رو که نمیدونستم دارم یاد میگیرم!

خدا قوت امیر جون!:002:

منتظر کارهای جدیدترت هستیم

حق نگهدارت:002::002::002::002:

لینک به ارسال

سلام رفیق گلم

من تازه با جوملا آشنا شدم خیلی دنبال یه کتاب یا ویدئو مناسب برای جوملا 2.5 گشتم هم توی اینترنت هم بازار ولیعصر و انقلاب هیچ چیزی برای این ورژن جوملا نبود دیگه مجبور شدم با جوملا 1.5 شروع کنم به آموزش دیدن و با جوملا 2.5 اجرا کنم با آزمون خطا یاد بگیرم

نمیدونی چه کار عظیمی کردی خدایییییییییییییییییییییییییییییییییییییی

خیلی گلی خیلی با معرفتی که توی این زمونه که کسی مجانی کاری انجام نمیده اینقدر وقت گذاشتی و با عشق این کتاب عالییییییییییی رو نوشتی

ما کاری برای جبران از دستمون بر نمیاد فقط با تمام وجود توی این ماه رمضون دعات میکنیم که خدا خودش اجر این محبتت رو بهت بده که تنها خداوند میتونه پاداش کامل این کار عظیم رو اونجور که شایسته هست بهت بده

بی نهایتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت ممنونم

خیلی مردی

:002:

لینک به ارسال

دوست عزیز جناب آقای تهرانی

انتشار کتاب آموزش جوملا 2.5 :25: با این دقت و کیفیت نشانگر تلاش و پشتکار شماست.

بر خود واجب می دانم مراتب سپاس و تشکر خالصانه خود را ابراز نمایم.

امیدوارم که در راه همیاری با جامعه وب کشور عزیزمان مانند همیشه موفق باشید.

توفیق روز افزون شما را در عرصه علم و عمل در سایه لطف الهی خواهانم.

ارادتمند

لینک به ارسال

سلام

منم به نوبه خودم از آقای تهرانی وتمام دست اندرکاران جومینا برای زحماتی که میکشند تشکر میکنم واقعا تو این زمونه کم پیدا میشه این حرکتها باید قدرشو بدونیم الشالله تو تموم مراحل زندگی موفق وسر بلند باشید

آمین

:25:

جهان نماند و اقبال روزگار تو باد

که نام نيک تو باقيست تا جهان ماند

لینک به ارسال

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمامیه دوستان عزیز

خوب میدونید پیدا کردن نیازهای اساسی یک کاربری که از سیستمی استفاده میکنه و گزاشتن راهکار جلوی وی کاریست جوانمردانه

این آموزش خیلی به جا و به موقع بود چرا که مدیران و ناظمان نه تنها این انجمن بلکه قول میدم انجمن های دیگه

از توضیحاتی که هر روز باید میدادن راحت شدن!و خیلی ساده کاربرا میخونن و هنگام کار به مشکل برخورد نمیکنن...

خوب آموزش جوملا 1.5 هم همچین روندی رو داشت ...

انشاالله باشه که منتظر آموزش جوملا 3 :D

لینک به ارسال

از لطف دوستان ممنون . اگر چیزی به نظرتون اومد که مربوط به آموزش جوملا 2.5 باشه و فکر کردید که در کتاب نیامده خوشحال میشیم عنوان کنید که در ویرایش های بعدی اضافه بشه . من تا اونجا که ممکن بوده کتاب را کامل نوشتم برای همین 320 صفحه شده اما ممکنه چیزی از دستمون در رفته باشه

ارادت

لینک به ارسال

با سلام و عرض خدا قوت خدمت شما

من هم به نوبه خودم کمال تشکر و سپاس رو از شما دارم، خدا خیرتون بده

کتاب رو تازه دانلود کردم، عالیه!

زبانش خیلی دوستانه، صمیمی و جذابه

جسارتا" چون خودت گفتید می گم

فصل چهارم بخش سرور توضیحات قسمت "Force SSL " رو جا انداختید :blush:

ممنون میشم اگه یه توضیح مختصر بدید

بازم ممنون

لینک به ارسال

درود بر شما ،

ssl مربوط به پروتکل رمز گذاری است که باید لایسنسش را بگیرید . وقتی لایسنسش زل بخرید باید ایت گزینه فعال بشه

لینک به ارسال
سلام ممنون از زحماتتون

ارادتمند

؟؟؟ خوب تیکش را بزنید و دکمه دانلود را فشار دهید . همین

تيك ميزنيم و دكمه دانلود هم مي زنيم تغييري نمي كند؟

لینک به ارسال

تست شد مشکلی نبود:001:

برای جلوگیری از ارسال مجدد جنین تایپیک هایی با اجازه اساتید لینک مستقیم قرار داده میشه:D

دانلود با لینک مستقیم

موفق باشید

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...