رفتن به مطلب
mrgh

پنهان کردن سورس و فایل ها

پست های پیشنهاد شده

سلام و تبریک عید نیمه شعبان

به دنبال راه حلی برای پنهان کردن سورس کد سایت جوملایی هستم تا با سورس مرورگرها کسی نتونه ببینه و در ضمن وقتی صفحه رو ذخیره میکنند فایل ها ذخیره نشن! مثلا فایل فلشی که در سایت هست نه از طریق سورس لینکش به دست بیاد و نه از طریق ذخیره صفحه ، اصل فایل )

ممنون و سپاس

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

ممنون از شما

کلا چطور آدرس و سورس یه فایل مثل فلش رو که در صفحه قرار دادم پنهان کنم تا کسی نتونه با بدست آوردن آدرسش اونو دانلود کنه؟

سپاس

لینک به ارسال

سلام.

دوستان ببینید ، هیچ راهی نیست که شما کاری کنید که سورس صفحه شما قابل دستیابی نباشه. شما یک صفحه ی که در وب قرار میدید ، مرورگر هنگام خواندن این صفحه ، در واقع داره source صفحه شما را می خونه. این افزونه هم فکر نمی کنم کارایی زیادی داشته باشه و فقط خوندن سورس را سخت تر می کنه.

تنها راه برای اینکه سورس صفحه شما سخت تر قابل دستیابی باشه ، این هست که شما از جاوا اسکریپت بیشتر استفاده کنید. سعی کنید اسنادتان را با جاوا اسکریپت بنویسید و به وسیله راهکارهایی دستیابی به اون فایل جاوا اسکرپت را سخت کنید. ولی باز هم میگم فقط می تونید سخت کنید. البته این روش در جوملا امکان پذیر نیست.

البته نرم افزار هایی هم هستند که کارشون قفل گذاری بر روی صفحات وب هست که به اون ها encrypt گفته میشه ولی در جوملا کارایی ندارند.

یاعلی

لینک به ارسال

با سلام

البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که استفاده بیش از حد از جاوا اسکریپت و یا سعی در مخفی کردن هر چه بیشتر سورس سایت هیچ کدام توصیه نمیشن . چرا ؟

چون استفاده از جاوااسکریپت علی رقم اینکه فشار زیادی به سرور وارد میکنه باعث کندی سایت هم میشه ، مخصوصا اگه میزان بازدید سایتتون هم بالا باشه و مخفی کردن کدها هم برای سئوی سایت چندان جالب نیست

موفق و پیروز باشید

یا حق

:64 (17):

لینک به ارسال

ممنون توضیحات کامل هر دو عزیز.

یعنی الان که می خوام یک فایل فلش رو قرار بدم و کسی نتونه لینکش رو بدست بیاره و خلاصه نتونه دانلودش کنه هیچ راهی وجود نداره؟فقط همین موضوع واسم مهمه. حالا بقیه سورس و فایل ها در دسترس بود مهم نیست.

با سپاس از دوستان

لینک به ارسال

سلام.

ببینید وقتی شما یک فایل فلش یا عکس می گذارید ، وقتی می خواهید به کاربر نمایش داده بشه ، اول در مرورگر شخص دانلود میشه!! حتی اگر لینکش را به هر طریقی مخفی کنید که در سورس نباشه!!!

ببینید کاری نمیشه کرد چون در مرورگر کاربر دانلود میشه و کاربر میتونه با یکم جستجو فایل را پیدا کنه.

موفق باشید.

لینک به ارسال

با سلام به همه دوستان

من مشکلی مشابه همین رو داشتم ، یه فایل رو آپلود کرده بودم و نمی خواستم کسی این فایل رو به صورت مستقیم ببینه

به هر دری زدم نتونستم ولی یه راهکار پیدا کردم و اون هم استفاده از قابلیت hotlinking تو سی پنل بود یعنی با استفاده از هات لینکینگ نمی تونن فایل رو بردارن

این فایل فلش رو هم به دامنه بستم و عملا براشون کاربردی نداره

تازه هسته مطلب رو هم با استفاده از یه فایل دیگه فلش نمایش دادم

یعنی یه ایندکس تعریف کردم و سایر فایل ها رو با استفاده از این فایل نمایش دادم و فراخوانی کردم

خلاصه اینکه خودم فکرش رو هم نمی کردم درست بشه ولی شد!!!

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...