رفتن به مطلب
مصطفی صفرعلی

ماژول ایجاد هدرهای منحصربفرد برای هر ماژول Beautiful CK - برای جوملا 2.5

پست های پیشنهاد شده

download.php?imgf=13411517551.png

سلام به همه جومینــــــایی های عزیز

در این تاپیک با ماژولی آشنا خواهید شد به نام Beautiful CK

بوسیله این افزونه میتوانید برای قسمت هدر ماژولهاتون از تصاویر و استایلهای مختلف و متنوعی بطور منحصربفرد استفاده کنید

نحوه کار بدین صورت است که :

ابتدا ماژول موردنظرتون رو ایجاد کنید . مثلا یک ماژول ورود به سایت (لاگین) ایجاد کنید و دقت کنید که ماژول در هنگام ذخیره منتشر شده باشد ولی قسمت انتخاب موقعیت را خالی رها کنید

حالا بوسیله این افزونه یک ماژول جدید ایجاد کنید و در قسمت Module to show ماژول ورود به سایت ای را که ایجاد کرده بودید را انتخاب کنید

البته در این قسمت میتوانید هر ماژولی را که قبلا آن را ایجاد کرده بودید را انتخاب کنید . حالا ما بعنوان مثال ماژول ورود به سایت را انتخاب کردیم

در سربرگهای Styles و Margin & Padding مهمترین تنظیمات قرار دارند که به تناسب هر قالب بطور منحصربفرد باید تنظیم شوند

بدین معنی که چنانچه قالب را تعویض کنید میبایست تنظیمات جدیدی را برای قالب جدید اعمال کنید

یه نکته مهم در قسمت TEXT هستش که خودمم خیلی باهاش مشکل داشتم و بالاخره متوجهش شدم

در فیلد Text شما میتوانید یک نام برای ماژولتون تعیین کنید . تا اینجا مشکلی نیست

اما مشکل زمانی بود که رنگ فونت بطور پیشفرض روی سفید قرار گرفته و از آنجا که من هم روی قالب پیشفرض جوملا تست میکنم و بکگراند قالب هم سفید بود متن رو نمیتونستم ببینم و فکر میکردم افزونه مشکلی داره ، چون انتظار داشتم متن روی تصویر نمایش داده بشه

اما چون محل متن با تصویر هدر فاصله داشت ، یعنی متن زیر هدر افتاده بود روی بکگراند قالب من هم متوجهش نمیشدم که متن کجاست !!!

اما زمانی که رنگ فونت رو به مشکی تغییر دادم تونستم متن رو ببینم و با استفاده از فیلدهای Left و Top متن رو به محل موردنظر روی تصویر هدر انتقال دادم و بعد از اون رنگ رو به دلخواه خودم تغییر دادم

در سربرگ Style آخرین گزینه بصورت ترجمه نشده قرار دارد . از بین دوستان جومینــــــایی ، کسی که قرار است این افزونه را ترجمه کند میتواند با توجه به اسکرین شات سایت سازنده متن اصلی را به همان صورت اصلاح و ترجمه کند

در سایت سازنده تمامی اسکرین شاتهای تنظیمات ماژول بطور کامل قرار گرفته است

برای آشنایی بیشتر با افزونه لینک دمو و اسکرین شاتها را در سایت سازنده ببینید

لینک اسکرین شاتها + دموی افزونه در سایت سازنده

لینک معرفی افزونه در سایت رسمی جوملا

لینک دانلود از سایت سازنده

لینک دانلود از سرور جومینــــــا برای جوملا :25::mj:

موفق و پیروز باشید

یا حق

:64 (17):

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...