رفتن به مطلب
مصطفی قلیزاده

آموزش کار با محیط pony gallery

پست های پیشنهاد شده

قسمت اول

سلام این آموزش توسط سایت گاد کالور انجام شده است و نویسندش هم خودم هستم امید وارم لذت ببرید

من میخوام تمام قسمت ها رو معرفی کنم ولی فعلا یه توضیحی کوچیکی میدم تا بعدا مفصلا با قسمت Configuration آشنا بشید

1-Picture Manager

این قسمت برای نمایش تمامی عکس هایی است که شما در گالری استفاده کرده اید.که در اون متوانید عکس ها راپاک کنید یا آن را به مجموعه دیگری انتقال دهید و نام عکس و یا توضیحاتی در آن قرار دهید

2-Category Manager

قسمت تنظیمات مجموعه

این قسمت برای ساخت مجموعه یا زیر مجموعه است.به طوری که شما میتوانید با زدن دکمه ای که در بالا قرار دارد (جدید) یک مجموعه بسازید بعد از زدن دکه جدید یک نام در مقابل Title: یک نام برای مجموعه خود انتخاب کنید و آن را تایپ کنید و آن را ذخیره کنید.اگر مایل هستید در مجوعه خود یک مجموعه دیگر بسازید . برای مثال میخواهید یک مجموعه به نام نرم افزار داشته باشید که در داخل آن یک مجموعه دیگر با نام مالتی مدیا باشد – اول شما باید مجموعه ای به نام نرم افزار را بسازید و سپس یک مجموعه دیگر به نام ملتی مدیا بسازید ولی این بار باید در قسمت Parent Category: مجموعه ای که قرار است مالتی مدیا در آن قرار گیرد (نرم افزار ) را انتخاب کنید و سپس آن را ذخیره کنید.

3- Comments Manager

این قسمت تمامی comment ها یا همان پیغام های است که کاربران برای یک عکس مینویسند شما میتوانید تمامی این پیغام ها را در این قسمت مشاهده و یا حتی آن را پاک و غیر فعال کنید .

4- upload picture

این قسمت برای آپلود عکس به صورت دستی میباشد یعنی شما با زدن دکمه browse عکس مورد نظر را پیدا کرده و بعد از انتخاب مجموعه مورد نظر از Category photos will be assigned to و انتخاب یک نام کلی برای تمام عکس های انتخاب شده یک نام لاتین را در مقابل Generic Title نوشته و سپس upload را میزنیم و سپس عملیات آپلود انجام میشود

5- batchupload

این قسمت برای انتقال عکس های zip شده میباشد در این قسمت باید از قبل تعداد عکسیهایی را که مورد نظر ما میباشد را حتما zip کنیم (توجه کنید که عکس را بدون پوشه zip کنید ) و سپس عکس مورد نظر را از قسمت browse انتخاب و از قسمت Category photos will be assigned to مجموعه مورد نظر را انتخاب کرده و یک نام در مقابل Generic Title نوشته و آنرا آپلود کنیم

توجه : قسمت numbering start برای این است که مثلا شما 25 عدد عکس را زیپ کرده و میخواهید که بفرستید . با نوشتن عدد 1 (یک ) میتوانید به گالری بگویید که عکس های من را با انتخاب نامی که کرده ام از یک به آن اضافه کن

مثلا شما یک نام در Generic Title ( مثلا : PICTURE) انتخاب کرده و در مقابل numbering start عدد 1 را میزنید و نام عکس های شما به این صورت در خوهد آمد . PICTURE 2. PICTURE 3. PICTURE 4 PICTURE 5 PICTURE 5

PICTURE 25……………….PICTURE 1 .

6- ftpupload

من میمیرم باسه این قسمت که واقعا خیلی کار آدم رو تو آپلود راحت میکنه . مشکلات قسمتهای آپلود در قسمت های قبلی این بود که اگر در هنگام آپلود عکس اگر سرعت اینترنت کم و زیاد میشد و یا دیسکانکت هیچی به هچشی دیگه همش به فنا میرفت .

این قسمت شما میتوانید با برنامه های قدرتمندی چون WS-FTP و CUTE–FTP عکس های خود را ابتدا آپلود و سپس آن ها را در مجموعه مورد نظر انتقال دهید

شما باید ابتدا با برنامه های ذکر شده به CPANEL خود وصل شوید و به آدرس کامپونت خود در میترا یا جوملا رفته

WWW-Joomla components com_ponygallery ftp_upload

و سپس عکس های مورد نظر را در آن آپلود کنید بعد از اتمام عملیات به برنامه میترا بر گشته و در قسمت گالری پونی و در قسمت ftpupload عکس های مورد نظر خوذ را از Picture Path: انتخاب کرده و مانند قسمت batchupload یک مجموعه . یک نام کلی . و یک عدد را انتخاب مکنید

حتما هم نباید عدد از 1 باشد از هر عددی که دوست دارید شروع کنید

توجه اگر در قسمت Delete pictures after upload? تیک زده شده بود بدان معناست که وقتی شما عکس هایی را که به دلخاه انتخاب کرده و در مجوعه مورد نظر فرستادید برنامه به طور اتواتیک عکس های آپلود شده را از پوشه ftp_upload پاک میکند

7-Configuration Manager

شاید بشه کفت این قسمت پونی رو هیچ برنامه دیگری ندارد که ندارد

این قسمت قابلیت انعطاف پذیری شدیدی دارد که شما 80 در صد کارهایی را که دوست دارید با گالری خود انجام دهید را این برنامه برای شما امکان پذیر میسازد بعدا این قسمت را کامل توضیح میدم

گزارش به مدیر انجمن 217.219.1.17 (?)

Administrator

مدیر انجمن

*

آنلاین آنلاین

جنسيت : پسر

تعداد ارسال: 94

vahidgraphic

ديدن مشخصات آدرس ايميل [ارسال پیغام خصوصی - [کاربر آنلاین

پاسخ : آموزش کار با محیط pony gallery

« پاسخ #1 : 15 فروردين 1388,ساعت 0232 »

نقل قولنقل قول ويرايشویرایش حذفحذف تقسیم موضوعتقسیم موضوع

من امروز سعی دارم تا در حدی که میشه این قسمت مهم گالری پونی ورژن را بشتر را توزیح بدم ولی بیشتر به قسمت های مهم آن میپردازم

تو رو به خدا اونایی که با این گالری کار کردن اگه من چیزی رو اشتباه کردم لطف کنن زودتر بگن ولی نه در این قسمت

GeneralSettings

Paths, Directories, Files and Formats

این قسمت برای معین کردن پوشه هایی است که عکس های کوچک.متوسط.بزرگ قرار میگیرند

Watermark File: با حالت پشورز یا تغییر آن عکس که بافرمت png است میتوانید نام سایت خود را به طور عکس اتوماتیک در زیر تمام عکس های خود قرار دهید

Image Conversion Settings

با انتخاب گزینه yes میتوانید در قسمتی که کاربر روی عکس مورد علاقه خود کلیک میکند یک نمونه متوسط از آن نیز در اختیار آن قرار گیرد(عکس هایی با اندازه نرمال)

در جلو Max Width and Height:میتوانید بزرگترین اندازه طول یا عرض عکس را به ان معرفی کنید

در جلو Quality:میتوانید مقادیری بر حسب درصد به عنوان کیفیت عکس نرمالی که ساخته میشود قرار گیرد

Thumbnail Conversion Settings

اگر گالری پونی را نصب و چند عکس در آن قرار داده باشید دیدید که عکس هایی کوچکی وجود دارد که با کلیک بر روی آنها عکس در اندازه واقعی را مشاهده میکنید پونی یا کل گالری ها به این عکس ها Thumbnail میگوید

این قسمت هم مانند قسمت بالا برای تغییر اندازه و کیفیت این نوع عکس ها میباشد

Upload Settings

Original Filename: این قسمت برای آن است که شما هر عکسی که در کاپیوتر دارید و آن را آپلود میکنید عکس ها با همان نام اصلی و بدودن تغییر آپلود شوند (که پیشنهاد میشه همان no باشد)

Delete original pictures after upload?

برای پا کردن عکس ها بعد ازآپلود از روی سیستم که (روی no بهتره)

گزارش به مدیر انجمن 217.219.1.17 (?)

Administrator

مدیر انجمن

*

آنلاین آنلاین

جنسيت : پسر

تعداد ارسال: 94

vahidgraphic

ديدن مشخصات آدرس ايميل [ارسال پیغام خصوصی - [کاربر آنلاین

پاسخ : آموزش کار با محیط pony gallery

« پاسخ #2 : 15 فروردين 1388,ساعت 0255 »

نقل قولنقل قول ويرايشویرایش حذفحذف تقسیم موضوعتقسیم موضوع

User Access Rights

User Upload Settings

Max number of images:

برای عدد گزاری چند عکس ؟ شما یه عدد کله گنده بزنید

Max file size of images:

عکس ها با چه اندازه ای اجازه آپلود شدن را دارند (اگر قبل از آپلود عکس ها را برنامه هایی مانند فتوشاپ حجمشا را پایین آورده اید این قسمت را هم یه عدد زیاد بزنید که یک زمانی مزاحم شما نباشد ولی بازم صاحب اختیار شمایید)

و............

Rate Settings

قسمتی برای امتیاز دهی به عکس ها

در قسمت اول که آن را فعال و غیر فعال میکنید . قسمت بعد تعداد رتبه های امتیاز دهی که در حالت نرمال 5 عدد است و در قسمت بعد اجازه دسترسی افراد عضو و غیر عضو را مشخص مکنید

Comment Settings

این قسمت هم برای نظر دهی برای عکس ها هستش

Allow Comments:

فعا سازی این قسمت

Anonymous Comments:

نماش برای افراد عغضو و غیر عضو

Anonymous comments with names:

قسمتی کوچک که در Comment قرار میگیرد و افراد میتوتنند نام خود را درآن بنویسند

Admin Approval Needed:

نمایش این قسمت برای افراد عضو یا غیر عضو؟

Avoid Spam in Comments: ایجاد کد امینیتی برای ربوت ها

Allow Smilies:

آدمک ها

Animated Smilies:

آدمک های متحرک

Color scheme for Smilies

رنگ آدمک ها

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

قسمت دوم

من امروز سعی دارم تا در حدی که میشه این قسمت مهم گالری پونی ورژن را بشتر را توزیح بدم ولی بیشتر به قسمت های مهم آن میپردازم

تو رو به خدا اونایی که با این گالری کار کردن اگه من چیزی رو اشتباه کردم لطف کنن زودتر بگن ولی نه در این قسمت

GeneralSettings

Paths, Directories, Files and Formats

این قسمت برای معین کردن پوشه هایی است که عکس های کوچک.متوسط.بزرگ قرار میگیرند

Watermark File: با حالت پشورز یا تغییر آن عکس که بافرمت png است میتوانید نام سایت خود را به طور عکس اتوماتیک در زیر تمام عکس های خود قرار دهید

Image Conversion Settings

با انتخاب گزینه yes میتوانید در قسمتی که کاربر روی عکس مورد علاقه خود کلیک میکند یک نمونه متوسط از آن نیز در اختیار آن قرار گیرد(عکس هایی با اندازه نرمال)

در جلو Max Width and Height:میتوانید بزرگترین اندازه طول یا عرض عکس را به ان معرفی کنید

در جلو Quality:میتوانید مقادیری بر حسب درصد به عنوان کیفیت عکس نرمالی که ساخته میشود قرار گیرد

Thumbnail Conversion Settings

اگر گالری پونی را نصب و چند عکس در آن قرار داده باشید دیدید که عکس هایی کوچکی وجود دارد که با کلیک بر روی آنها عکس در اندازه واقعی را مشاهده میکنید پونی یا کل گالری ها به این عکس ها Thumbnail میگوید

این قسمت هم مانند قسمت بالا برای تغییر اندازه و کیفیت این نوع عکس ها میباشد

منبع : www.forum.godcolor.com

Upload Settings

Original Filename: این قسمت برای آن است که شما هر عکسی که در کاپیوتر دارید و آن را آپلود میکنید عکس ها با همان نام اصلی و بدودن تغییر آپلود شوند (که پیشنهاد میشه همان no باشد)

Delete original pictures after upload?

برای پا کردن عکس ها بعد ازآپلود از روی سیستم که (روی no بهتره)

لینک به ارسال

قسمت سوم

User Access Rights

User Upload Settings

Max number of images:

برای عدد گزاری چند عکس ؟ شما یه عدد کله گنده بزنید

Max file size of images:

عکس ها با چه اندازه ای اجازه آپلود شدن را دارند (اگر قبل از آپلود عکس ها را برنامه هایی مانند فتوشاپ حجمشا را پایین آورده اید این قسمت را هم یه عدد زیاد بزنید که یک زمانی مزاحم شما نباشد ولی بازم صاحب اختیار شمایید)

و............

Rate Settings

قسمتی برای امتیاز دهی به عکس ها

در قسمت اول که آن را فعال و غیر فعال میکنید . قسمت بعد تعداد رتبه های امتیاز دهی که در حالت نرمال 5 عدد است و در قسمت بعد اجازه دسترسی افراد عضو و غیر عضو را مشخص مکنید

Comment Settings

این قسمت هم برای نظر دهی برای عکس ها هستش

Allow Comments:

فعا سازی این قسمت

Anonymous Comments:

نماش برای افراد عغضو و غیر عضو

Anonymous comments with names:

قسمتی کوچک که در Comment قرار میگیرد و افراد میتوتنند نام خود را درآن بنویسند

Admin Approval Needed:

نمایش این قسمت برای افراد عضو یا غیر عضو؟

Avoid Spam in Comments: ایجاد کد امینیتی برای ربوت ها

Allow Smilies:

آدمک ها

Animated Smilies:

آدمک های متحرک

Color scheme for Smilies

رنگ آدمک ها

FrontendSettings

Picture ordering

در اینجا 3 قسمت است

که به ترتیب الویت میتوانید قرار گیری عکس ها را به آن بگویید

مثلا برااساس عدد ها . تاریخ . نام دیگه نمیدونم یه بار امتحان کنید ببنید دیگه!!!! خسته شدم

Header and Footer Settings

این قسمت 7 قسمته که به ترتیب میگمو میرم. دقت کن!!!

از Gallery Title: شروع میکنیم

این yes/no این قسمتو فعال میکنه

قسمت دوم این قسمت اون لاین رنگی که مجموعه ها روی آن قرار دارد را نشان میدهد

قسمت سوم برای نمایش کادر جستجو میباشد

قسمت چهارم بعد تعداد کل عکس های گالری و تعداد بازدید ها را نشون میده که در آن میتوانید محل قرار گیری این ااطلاعات را تعیین کنید ( no disply یعنی اصلا نمیخوام و گزینه های بعدی میگه اینو بالا . پایین . و هم بالا و هم پایین بذار)

قسمت پنجم یا Show total number of hits? برای غیر فعال کردن آن قسمتی که در قسمت چارم بالا عرض کردم بود یعنی این قسمت فقط اون قسمت تعداد کل بازدید ها را فعال و غیر فعال میکنه. )ok(

قسمت Show Back Link? یا قسمت ششم برای نمایش لینکی که با استفاده از آن میتوتنید به صفحه قبلی که از آن وارد شدید بروید . که در همین جا میتوتنید محل قرار گیری آنر لینک را به برنامه بگویید .اصلا نمیخوام . بالا بزار . پایین قر بده . یا حتی بالا و پایین صفحه قرار بده

Settings for User Panel

شده بعضی وقت ها هست داخل سایت و داخل گالری که میشید یه عکسی بی کیفیت و زشتی میبینید که حالو حوصله اینو هم ندارید که برید تو میترا و انرژِی مصرف کنید و رمز عبورو وارد کنیدو......

در اینجا میشه با فعال کردن این قسمت یک گزینه به پونی وارد کنید که همون موقع که توی سایت خود در حال گردش هستید با دیدن یک عکس: که مورد علاقعه شما نیست همان موقع عکس را پاک و ویرایش کنید.

این قسمت را PanelUser Panel: میگن که شما با انتخاب گزینه display for SM اونم فقط فقط برای مدیرا سایت فعال کنید

!!!!!!!!!!!!!!!مواضب این گزینه باشید که حتما روی همین قسمت باشه یا اصلا نباشه!!!!!!!!!!!

Show Mini Thumbs: در همون قسمت بالایی که عرض کردم میشه عکس تصاویر را هم در اندازه کوچیک یا ریزقووولی دید که با انتخاب yes / no م میشه کاری کرد که عکس ها رو هم ندید

Toplist Settings

این منو چنید قسمت دارد که همه و همه برای نمایش آخرین و پربیننده ترین و پر امتیاز ترین و... عکس ها هست

قسمت اول مثل همیه این قسمت را فعال و قرار گیری در بالا و پایین و....

قسمت دوم ..... اگر قسمت بالا فعال است حالا میتونید به گالری بگید که حالا که من این قسمت رو فعال کرد میخوای اونو کجا بزاری ... توی قسمت گالری . یا مجموعه ها

قسمت بعد تعداد تصاویر منتخب یا ..... را نمایش میدهد

Lightbox and other Popup Functions Settings

اگر از نوع نمایش تصاویر Lightbox برای نمایش عکس ها استفده میکنید(بعد انواع و چگونگی انتخاب را میگم)

این قسمت برای دستکاری اونه

به ترتیب میگم ..........................

مقدار فاصله حشیه از عکس ها

رنگ فاصله بین تصاویر

رنگ خود حاشیه

گذاشتن نام عکس

رنگ پشت زمیه (که در حال پیشورز سیاه است)

قرار گیری نام عکس در light box

Screen Overlay: این قسمت میشه رگ اون حاشیه سیاه رنگ که نمام صفخه رو اشغال میکنه تغییر داد مثلا به جای black بنویسد red

Lightbox Speed: سرعت اجرای لایت باکس

بعدش هم میشه یه کاری کرد که تمام تصاویر یه گالری با استفاده از 2 پیکان سمت چپ و راست به نمایش در بیایید (اگر میخواهید یه بیچاره بد از کلی دردسر که عکس لود شده و این لایت باکس خوشگل و مامانی اجرا بشه عکس رو سیو کنه باید این قسمت رو غیر فعال کنید وگر با اجرای این قسمت جز زجر دادن اون کاری بیشتر انجام ندادید)

Downsize pictures by Javascript: برای کوچک کردن تصویر اورجینال هستش ولی این به معنای کوچک از نظر سایزی نیست بلکه برای اینکه لایت باکس ظاهرش به هم نخورد تصاویر شما رو جوری جمو جور میکند که با سیو کردن آن.شما تصویر با اندازه اصلی را سیو کنید نه عکسی را که میبینید.

قسمت بعد هم برای برداشتن راست کلیک است !!!!!!!! که این کارو هم نکنید!!!!!!!!! (اگه عکساتون ویترینیه و میخایید کسی بهشون دست نزنه خوب هر چه زودتر این قسمت رو فعال کنید .زووود)

نویسنده : www.GodColor.com

استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز میباشد

لینک به ارسال

آموزش کاملی بود. لینک دانلود و یه چنتا عکس هم از محیطش میزاشتین بد نبود.

سلام.اموزشتون واضح بود اما کاش لینک دانلودشو واسمون بذارین

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...