رفتن به مطلب
habibalipoor

حل مشکل جوملا 1.5.25 با mysql5.5.22

پست های پیشنهاد شده

سلام خدمت همه دوستان

چند روز پیش یه مشکلی برام پیش اومد که فکر کردم شاید برای برخی از دوستان مفید باشه به همین خاطر خواستم راه حلش رو برای دوستان هم بگم:

چند روز پیش من داشتم سایتی برای خودم کار می کردم، سایت رو روی ومپ سرور کار کردم ، تموم که شد خواستم اونو انتقال بدم به سرور، سی پنل سرور رو تازه آپدیت کرده بودیم، من هر چه کردم نتونستم دیتا بیسی که از ومپ export کرده بودم رو روی سی پنل import کنم، و هر سری با ارور زیر مواجه می شدم:

There is a chance that you may have found a bug in the SQL parser. Please examine your query closely, and check that the quotes are correct and not mis-matched. Other possible failure causes may be that you are uploading a file with binary outside of a quoted text area. You can also try your query on the MySQL command line interface. The MySQL server error output below, if there is any, may also help you in diagnosing the problem. If you still have problems or if the parser fails where the command line interface succeeds, please reduce your SQL query input to the single query that causes problems, and submit a bug report with the data chunk in the CUT section below:
----BEGIN CUT----
eNpzDQryD7JScDZUcDZS8HH1s1IwUTBVMDQx4QoOAYpLcXEFhwEFVTxTVLh8K4MDfawUTPUM9CyN
dJPzc3NL8zJLKnVz8tO5QoODFPyDdRQc3V39QnQUwlyBmsMz8xQ8XRUs9Ay4AnwdrRSM9Yz1LPWM
uAI8AkAKdPyDQYYZ6Vkq+GTmlVZw+Tj6uVsppObplpak6VpwgS0LSixSlGJnOD+hmIGBiwECjl8t
OdBkwWD+modh5VYpRibuJ8G6rGX71dJLrGWNJRgUgEpyMpNT85JTk+OrgFRiUYlecWEOA+MBIcGD
E3nOCgYGiF6t3vRHy1h7Yex7kXPtZh/XzjrlsY4zJkrVZ22o6ebQFg+XTrWcEmvGjCahySBzmedJ
brtn+nbj+sVWxstuS+fmzpVe+3z64yyuWTNdhD8fYfBh4Jo5N2519KtVph6LOgqZWKwB5vhs1Q==
----END CUT----
----BEGIN RAW----

ERROR: C1 C2 LEN: 4 5 144
STR: 

SVN: $Id$
MySQL: 5.0.92-community-log
USR OS, AGENT, VER: Win IE 8.0
PMA: 3.3.9.2
PHP VER,OS: 5.2.9 Linux
LANG: en-utf-8
SQL: Rar!ϐs
t87S-v>3 licencec_zencart.sqlQP{*3+]·6H    \Z%LU5UHD5:3mmj
DL
^[5Hq;----END RAW----

SQL query: 

Rar!ϐs t87  S-v>3 licencec_zencart.sql QP{*3+]·6H \Z%LU5UHD5:3mmj DL ^[5Hq; 

MySQL said:  

#1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'Rar!' at line 1  

اولش فکر کردم مشکل از هاست هستش، کلا هاستم رو از سرور پاک کردم و دوباره هاست رو برای این دامنه ایجاد کردم، اما باز همون طوری شد، احتمال دادم از جوملایی باشه که روی ومپ کار کردم، به همین خاطر دیتا بیس و همه فایلهامو پاک کردم، و یه جوملای 1.5.25 روی هاست آپلود کردم و شروع کردم به نصبش، وقتی رسیدم به جایی که اطلاعات دیتابیس رو می خواد کلا اطلاعات رو وارد کردم ولی با این ارور مواجه شدم:

137oewcct0n7x7bm3ek.jpg

این دفعه شروع کردم به گشتن توی گوگل که آخرسر یافتم مشکل از کجاست، مشکل این بود که نسخه mysql سرور 5.5.22 بود، و برای رفع این مشکل باید به صورت زیر عمل کنیم:

ابتدا به مسیر: Joomlafolder/installation/sql/mysql/joomla.sql می رویم و فایل joom la.sql رو ادیت می کنیم، به صورتی که ‘EN GINE=My ISAM’ را به جای ‘TY PE=My ISAM’ ریپلایس می کنیم ، یعنی هر جایی از joom la.sql که ‘TY PE=My ISAM’ باشه را پیدا میکینم و با ‘EN GINE=My ISAM’ جایگزین می کنیم و سپس شروع میکنیم به نصب جوملا. خوب حالا مشکل دوم که مشکل نصب جوملا رو سروری با my sql نسخه 5.5.22 بود حل شد، اما مشکل انتقال هنوز حل نشده بود، این موضوع رو هم توی گوگل گشتم و جواب رو یافتم، اونم اینکه موقعی که می خواهیم دیتابیس رو export کنیم باید به صورت زیر عمل کنیم:

موقع export تیک Add DR OP TA BLE / VI EW / PRO CEDURE / FUN CTION رو میزاریم و تیک Com plete inserts و Ext ended in serts رو هم میزاریم حالا Compr ession رو هم روی None می زاریم و Go رو میزنیم. حالا ما یه فایلی با پسوند sql. داریم که می تونیم بدون مشکل رو سرور import کنیم.

با تشکر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...